Zákaznická podpora:733 310 564info@60.cz

Lustry a závěsná svítidla

Lustry najdou svoje místo jako centrální osvětlení obývacího pokoje, nad jídelním stolem v kuchyni nebo jídelně, v prostoru schodiště, ale i na recepcích v  hotelech, designové lustry v restauracích atp.

Jaké barvy lustrů a jaké materiály jsou nyní v kurzu?

Vyloženým hitem jsou černé lustry, které působí fresh a moderně. Oblíbené jsou nadčasová bílé lustry nebo lustry z mosazi. Z materiálů je nejoblíbenější sklo, jako tradiční materiál pro výrobu světelné techniky. Oblíbené jsou také kovové, drátěné nebo z textilu.

Co je důležité při výběru lustru?

Kromě designu jsou důležité i technické parametry. Nestačí se ptát jen na watty, ale důležité jsou hodnoty jako je teplota barvy světla v Kelvinech, světelný tok v lumenech nebo index podání barev. Obecně je teple bílá barva světla 3000, 2700K a níž vhodná do obytných interiérů. Neutrální odstíny bílé okolo 4000K jsou vhodné pro práci. Světelný tok 1500lumenů znamená výkon jako dřívější 100W žárovka, světelný tok 800 lumenů znamená, že svítí jako 60W žárovka. 

Stmívání ano nebo ne?

Stmívání je skvělé u závěsného svítidla v obývacím pokoji nebo u závěsné svítidla nad jídelním stolem. Díky tomu můžete lehce přizpůsobit atmosféru jak pro psaní úkolů u stolu nebo večernímu rodinnému relaxu např. u filmu Vetřelci. Na to myslete již při přípravě elektroinstalace a pro tyto světla přichystejte 5 žilový kabel.

2319 položek celkem
Nahoru
Další produkty