Zákaznická podpora:733 310 564info@60.cz

Bodovky do sádrokartonu

Zapuštěné bodovky do sádrokartonu drží pověstnou první laťku v oblíbenosti to jak laické veřejnosti tak u architektů. Tato moderní svítidla se vyznačují minimalistickým vzhledem s při správném použití s velice příjemný bodovým efektem s nízkou energetickou náročností. 

Na co si dát pozor při plánování bodovek do sádrokartonu?

Důležitý parametr při plánování je zápustná hloubka, která Vám řekne, jestli se vybrané bodovky do sádrokartonového podhledu vejdou. Obecně platí, že při stejné konstrukci mají LED bodovky  nižší zápustnou hloubku než bodovky pro žárovky, ale je nutné toto prověřit u konkrétního modelu. Důležité je vědět, jestli je vybrané bodovky možné provozovat na 230V nebo pro provoz potřebují trafo. Většinou je možné trafo ukrýt v podhledu přes vykroužený montážní otvor, ale někdy je  větší a je nutné najít jiné místo např. v rozvodné skříni nebo jiném přístupném místě.

Jak správně použít zapuštěné bodovky v interiéru?

Vyhněte se pravidelnému rozmístění na stropě a nahrazování stropního svítidla bodovkami s úzkým úhlem svícení. Využijte jejich největší benefit a použijte je pro akcentové osvětlení. To vytvoříte tak, že pomocí zabudovaných bodových světel osvětlíte zajímavé prvky: stolek, vázu, květinu, grafiku na stěně, věšák nebo prázdnou stěnu. Tím se Vaše oblíbené doplňky zvýrazní a zároveň se pěkně a dramaticky osvětlí interiér. Výhodné je stmívání, protože večer je člověku příjemné méně světla a když snížíte intenzitu světla, tak se celý prostor nejen zútulní, ale také pobyt pod tlumeným světlem je podstatně příjemnější. Pokud o stmívání uvažujte, připravte si 5 žilový kabel, který umožňuje využít všechny způsoby stmívání bez omezení.

521 položek celkem
Nahoru
Další produkty