Zákaznická podpora:733 310 564info@60.cz

3 fázové kolejnicové osvětlení

3 fázové kolejnicové osvětlení, pro 230V bez trafa, může být ovládáno až 3 vypínači a je to sofistikované řešení jak získat možnost až 3 světelné scény na jedné kolejnici. Tzv. třífázová lišta je primárně určena do komerčního prostoru jako jsou prodejny, butiky, kanceláře, hotely nebo restaurace, ale výběrem vhodných svítidel se nabízí možnost použití v rozhlehlém obytném interiéru. Nejoblíbenější 3F lištový systém je momentálně ProRail od německého výrobce Paulmann. V nabídce je černá, bílá a stříbrná verze.

Jak poskládat 3 fázový světelný systém?

Při skládání 3F systému je nutné věnovat pozornost hlavně spojovacím a napájecím dílům, protože se musí dodržet strana ve které je vodič. Každý díl je označen buď levý/pravý nebo vnitřní/vnější. Napájení je na začátku/konci nebo uprostřed. Kolejnice je možné zkracovat a ukončují se koncovkou. Kolejnice je možné zavěsit pomocí závěsů. Při zavěšení je nutné použít 2 závěsy na jednu kolejnici. 

Jaká svítidla je možné použít a kam?

Pro použití do komerčního interiéru se použijí LED svítidla s 4000K, do obytného interiéru se použití LED svítidla s 3000K, případně svítidla pro žárovky s 2700K. Reflektorová svítidla se používají pro nasvětlení předmětů a užší úhel svícení nasvětlí menší plochu a více intenzivněji než svítidlo s širokým úhlem svícení, který osvětlení větší plochu, ale ne tak intenzivně při stejném výkonu. V nabídce jsou i závěsná svítidla přímo pro 3F systém, ale s pomocí adaptéru je možné přizpůsobit jakékoliv závěsné svítidlo bez trafa do hmotnosti 2kg.

75 položek celkem