Zákaznická podpora:733 310 564info@60.cz

Nástěnná svítidla

Nástěnná svítidla patří k oblíbeným typům osvětlení pro svou mnohostrannost. Můžou sloužit jako praktická čtecí lampička s nastavitelným ramenem, dokáží dobře doplnit např. stropní svítidla nebo bodovky, ale také můžou být hlavním zdrojem světla v místnosti. Nástěnná svítidla najdou svoje uplatnění v obýváku, u postele, pro osvětlení chodby nebo schodiště.

Jak využít nástěnné světlo jako hlavní zdroj světla v místnosti?

Je toho možné dosáhnout pomocí nepřímého osvětlení. Funguje na principu odrazu světla od stěny nebo stropu. Díky použití nepřímého osvětlení v interiéru dosáhnete světla bez ostrých stínů, opticky se místnost zvětší, díky otočenému svítidlu směrem nahoru není vidět dovnitř a zdroj světla neoslňuje. Protože nástěnná svítidla pro nepřímé osvětlení musí být výkonná, tak je dobré mít možnost tlumit jejich výkon pomocí stmívání. Pro stmívání doporučujeme připravit 5 žilový kabel. Ten umožňuje použít všechny typy stmívání včetně nejspolehlivějšího stmívání tlačítkem, tzv. touch-dim.

5 tipů na skvělá nástěnná svítidla.

Pro nepřímé osvětlení jsou vhodná svítidla od Artemide, série Mesmeri, Microsurf  nebo Rea. Všechno to jsou nástěnná svítidla v moderním střihu s vysokým výkonem směrem nahoru. Nadčasová a praktická nástěnná svítidla s nastavitelným ramenem jsou Lampe de Marseille od Nemo s designem od Le Corbusiera z konce čtyřicátých let minulého století. Extravagantní nástěnná svítidla Mida připomínají drahé kameny a najdete je pod italskou značkou Slamp.

1422 položek celkem
Nahoru
Další produkty