Zákaznická podpora:733 310 564info@60.cz

48V magnetické kolejnicové osvětlení

48V magnetický systém vypadá jako černá šachta, kterou je možné osadit různými svítidly. K dispozici jsou reflektorová svítidla různých výkonů pro dramatické a akcentové nasvětlení interiéru, lineární svítidla pro rozptýlené osvětlení i závěsná svítidla. Přidaná hodnota je moderní, minimalistický design, magnetické přichycení, možnost posouvání v rámci kolejnice a přidávání svítidel až do maximálního výkonu trafa. Nízké napětí 48V je bezpečné a zároveň má nižší proudové ztráty. Další přidaná hodnota je ovládání a stmívání DALI nebo Casambi, případně stmívání triak.

Zapustit, přisadit nebo zavěsit?

Systém nabízí možnost úplné bezrámečkové integrace do podhledu, ale také možnost zavěšení na lanka nebo přisazení ke stropu. Kompletní zapuštění systému do stropu plně využívá minimalistického designu ale je vhodné ho plánovat dopředu s domluvou se sádrokartonářem a elektrikářem. Integrace do již dokončeného stropu je sice možná, ale je složitá a vyžaduje důkladnou přípravu. Přisazení a zavěšení magnetického systému je možné udělat i v pozdějších fázích stavby, montáž je velice jednoduchá a jediné, co budete potřebovat je kvalitně přichystaná elektroinstalace.

Jak poskládat magnetický systém?

Trafo je možné dát do podhledu, rozvodné skříně nebo do kolejnice. Kolejnice se spojují spojkami a ukončují koncovkami. Horizontální rohové spojky slouží pro vytvoření 90° rohu. Vertikální rohové spojky slouží pro přechod mezi stropem a stěnou. Pro zakrytí připojení trafa v kolejnici se použije černá krytka. Trafo mimo kolejnici se feederem. Pro zavěšení kolejnic se použijí 3m závěsy + 3m napájecí kabel.

40 položek celkem