Zákaznická podpora:733 310 564info@60.cz

Orientační světla

Pro orientační osvětlení se nejvíce používají úsporná LED svítidla zapuštěná do stěny, případně nástěnná nebo do zásuvky a jsou určeny pro praktické i efektní nasvícení interiéru.

V jakých místnostech je dobré uvažovat o použití orientačních světel?

Nejčastěji se orientační osvětlení využije v noci na chodbách a schodištích, ale uplatní se také v kuchyních, obývacím pokoji, toaletách, případně na terase nebo v exteriéru. Dětmi jsou velice oblíbená noční světla ovládaná senzorem pohybu, protože nemusí hledat vypínač a automaticky se rozsvěcují. Orientační svítidla je možné využít i pro večerní dekorativní nasvětlení otevřeného schodiště i celého interiéru domu. 

Jaké technické parametry mají mít orientační svítidla?

Pro noční orientační LED osvětlení v obytném interiéru doporučujeme svítidla s teple bílou barvou světla maximálně 2700K se směrovaným svícením dolu a velmi nízkým výkonem. Pro noční svícení je obecně nevhodné studené světlo, protože zásadně narušuje noční režim. Při plánování orientačního osvětlení doporučujeme brát ohled nejen na design, ale hlavně na výkon, užitnou hodnotu a začlenění do celkového konceptu domu.

Na co myslet při přípravě orientačního osvětlení?

Nespoléhejte na častou větu "potom tam něco dáme" a vybírejte svítidla s předstihem. Ne všechna jsou na 230V a vhodná do běžných krabiček KU68. Některá potřebují připravit elektroinstalaci nebo speciální trafo pro které je potřeba připravit vhodné umístění. Pro instalaci zápustných svítidel do cihlové stěny budete potřebovat nejprve zabudovat boxy do kterých se nakonec usadí samotná orientační světla.

92 položek celkem