Zákaznická podpora:733 310 564info@60.cz

1 fázové kolejnicové osvětlení

1 fázové kolejnicové osvětlení, pro 230V bez trafa, je ovládáno jedním vypínačem a je to jednoduché řešení jak využít moderní osvětlení v kolejnicích. Vhodné použití: pro osvětlení kuchyně, jídelny, obývacího pokoje, chodby, šatny, zvládne pěkně osvětlit i menší galerii nebo prodejnu. Nejoblíbenější 1F lištový systém je momentálně Urail od německého výrobce Paulmann. V nabídce je černá, bílá a stříbrná verze.

Jak postavit 1 fázový světelný systém?

Pro plánování je třeba vědět kde přesně bude systém napájený a podle toho se vybere napájecí díl. Napájení může být na začátku/konci, uprostřed nebo mimo dráhu kolejnice. K tomuto dílu se pomocí spojky nebo spojek připojí kolejnice, které je možné libovolně krátit. Ke spojení kolejnic a vytváření systému na míru je možné využít jak rovné, tak spojky ve tvaru T nebo X. Systém se ukončuje koncovkou.

Jaká svítidla je možné použít?

Systém nabízí spotová svítidla se zabudovanou LED nebo pro vyměnitelnou žárovku, závěsná svítidla s bodovým nebo rozptýleným světlem a LED panely pro výkonné a rozptýlené osvětlení prostoru. Je také možné použít jakékoliv závěsné svítidlo do hmotnosti 2 kg a pomocí adaptéru ho umístit na kolejnice.

Jaké možnosti ovládání a stmívání se nabízejí?

Ke stmívání je nutné, aby všechna LED svítidla a žárovky byly stmívatelné. Stmívat je možné pomocí triakového stmívače na stěně a tím stmívat všechna svítidla na kolejnici. Je možné také využít Zigbee regulátor, který pomocí dálkového ovladače nebo mobilem může ovládat všechna svítidla na kolejnici. Další řešení jsou Zigbee můstky pod jednotlivá svítidla, která dokáží ovládat každé svítidlo na kolejnici zvlášť.

291 položek celkem
Nahoru
Další produkty