Zákaznická podpora:733 310 564info@60.cz

Stropní svítidla

Stropní svítidla a světla mají největší zastoupení v našich domovech z důvodu univerzálnosti. Nabízíme je v mnoha tvarech i stylech - od moderních, extravagantních a designových až po klasické tvary hrnců a čoček. Důraz také klademe na úsporu, proto dnes v nabídce již převažují LED stropní svítidla a opravdu nízkou spotřebou a přidanými funkcemi jako je dálkové ovládání nebo možnost stmívání vypínačem.

Jak dobře vybrat stopní svítidlo?


V éře LED je dobré znát základní parametry, protože orientace podle wattů již nestačí. Světelný tok v jednotkách lumen vyjadřuje světelný výkon a čím více lumenů svítidlo má, tím více svítí. Svítidlo, které má 800 lumenů svítí jako 60W klasická žárovka, 1500 lumenů svítí jako 100W klasická žárovka. Kelviny označují teplotu barvy světla s tím, že 2700K a 3000K je teple bílá barva vhodná do obytných interiérů, 4000K je neutrální barva světla vhodná do pracovních interiérů. Index podání barev vyjádřený hodnotou Ra nebo CRI (color rendering index) vyjadřuje jak dobře zobrazuje barvy s tím, že nejmenší povolená hodnota u světla v interiéru je CRI80, nejlepší hodnotu má slunce a to CRI100.

10 tipů na skvělá stropní svítidla.

Velká poptávka je také po stropních svítidlech české výroby od výrobců jako je OsmontLucis. Oblíbená jsou také italská svítidla pro svůj svěží a hravý design. Z tohoto ranku doporučujeme výrobky značky Lodes, LineaLight, AxoLight nebo Slamp. V popředí zájmu zákazníků jsou momentálně na špici černá stropní svítidla a svítidla z přírodních materiálů jako je dřevo, kov nebo sklo.

2214 položek celkem
Nahoru
Další produkty