Zákaznická podpora:733 310 564info@60.cz

Flos

FLOS byla založena v roce 1962 a již v tomto roce začala vyrábět několik lamp, které se staly klasikami. Byly to  Arco, Relemme, Toio a Taccia, všechny navržené bratry Castiglioniovými. Tyto lampy jsou dnes stále vyráběny jako hmatatelný důkaz jejich nadčasového designu a technické dokonalosti.

Firma byla založena poté, co Arturo Eisenkeil z Merana, dovozce spreje z plastu cocoon, hledal možné aplikace tohoto nového materiálu. Spojil síly s Dinem Gavinou a Cesarem Cassinou a založil firmu na výrobu osvětlení. To znamenalo začátek dlouholeté spolupráce s bratry Castiglioniovými a Tobiou Scarpou v oblasti designu. První lampy z cocoonu, které vznikly v této spolupráci, byly Viscontea, Taraxacum a Gatto od bratrů Castiglioniových a Fantasma od Scarpové.

Od samého začátku byla rozlišovacím znakem vysoká kvalita přístupu k návrhu a výrobě lamp. Mnoho lamp navržených pro Flos jsou bezpochyby jedny z nejznámějších a nejúspěšnějších produktů průmyslového designu. Získaly ocenění a jsou zahrnuty ve všech nejvýznamnějších sbírkách a muzeích designu po celém světě.

Aktuální katalog Flos decorative pro rok 2022 ke stažení ve formátu .pdf (27MB).
Aktuální katalog Flos Architectural 2023 ke stažení ve formátu .pdf (67MB).
Aktuální katalog Flos working architectural pro rok 2023 ke stažení ve formátu .pdf (110MB).
Aktuální katalog Flos outdoor pro rok 2023 ke stažení ve formátu .pdf (71MB).

599 položek celkem
Nahoru
Další produkty