Od 5.8.24 do 11.8.24 je firma uzavřena. Objednávky jsou přijímány bez omezení a budeme je vyřizovat v termínu od 12.8.24.
Zákaznická podpora:733 310 564info@60.cz

Závěsná svítidla

Lustry a závěsná svítidla najdou svoje místo jako centrální osvětlení obývacího pokoje, nad jídelním stolem v kuchyni nebo jídelně, v prostoru schodiště, ale i na recepcích v hotelech, designové lustry v restauracích.

Jaké barvy a materiály lustrů jsou nyní v kurzu?

Vyloženým hitem jsou černé lustry, které působí fresh a odpovídají moderním trendům v interiérovém designu. Oblíbené jsou nadčasová bílé lustry nebo klasické mosazné lustry. Z materiálů je nejoblíbenější sklo, jako tradiční materiál pro výrobu světelné techniky. Oblíbené jsou také kovové, drátěné nebo textilní lustry a závěsná svítidla.

Co je důležité při výběru lustru?

Kromě designu jsou důležité i technické parametry. Nestačí se ptát jen na watty, ale důležité jsou hodnoty jako je teplota barvy světla v kelvinech, světelný tok v lumenech nebo index podání barev. Obecně je teple bílá barva světla 3000, 2700K a níž vhodná do obytných interiérů. Neutrální odstíny bílé okolo 4000K jsou vhodné pro práci. Světelný tok 1500lumenů znamená světelný výkon jako dřívější 100W žárovka, světelný tok 800 lumenů znamená, že svítí jako 60W žárovka. Základní index podání barev je 80 ze 100 a označuje jak se zobrazují pod umělým světlem barvy. Kvalitnější lustry disponují indexem podání barev 90 a více.

Stmívání ano nebo ne?

Stmívání je důležité u závěsného svítidla v obývacím pokoji nebo u závěsné svítidla nad jídelním stolem. Díky tomu můžete lehce přizpůsobit atmosféru jak pro psaní úkolů u stolu nebo večernímu relaxu. Na to myslete již při přípravě elektroinstalace a pro tyto světla přichystejte 5 žilový kabel.

2345 položek celkem
Nahoru
Další produkty