Sleva 5% při objednávce nad 3000Kč do 21.4.24 na vše kromě Lodes a Il Fanale s kódem SVETLO5.
Zákaznická podpora:733 310 564info@60.cz

LED bodovky

LED bodovky: úsporné a moderní osvětlení, momentálně nejžádanější typ bodovek. Díky obrovskému posunu v technologii dnes můžeme nabídnout LED bodovky prakticky pro jakékoliv osvětlení od akcentového osvětlení obýváku až pro praktické osvětlení kuchyně nebo chodby.

Jak dobře vybrat LED bodovky?

Technologie LED umožňuje vyrobit stejný design bodovky s různým světelným výkonem, úhlem svícení, barvou světla, indexem podání barev i různým způsobem stmívání. Světelný tok v lumenech Vám pomůže se zorientovat ve světelném výkonu, ale pozor. U světel se směrovým svícením je třeba brát světelný tok přepočítaný na úhel svícení. Do obytného interiéru doporučujeme teple bílou barvu světla 2700K nebo 3000K, pro osvětlení pracovních interiérů je vhodná neutrální bílá barva světla 4000K. Úzký úhel svícení je vhodný pro akcentové a lokální osvětlení, širší úhly svícení okolo 100° jsou vhodné i pro plošné osvětlení. Index podání barev určuje jak přirozeně jsou vidět barvy pod umělým světlem. Nejlepší je hodnota CRI 100, velice slušná je hodnota CRI 90 a základní hodnota je CRI 80. Oblíbená funkce LED bodovek je stmívání, kdy můžete jednoduše přizpůsobit sílu světla denní době nebo Vaší náladě. Aby Vás žádný způsob stmívání nepřekvapil, tak si připravte 5 žilový kabel na ty místa, kde o stmívání uvažujete.

Je nutné se obávat LED bodovek s trafem?

Výhoda bodovek s trafem je ta, že umístíte elektroniku mimo samotné svítidlo, zjednoduší se servis, protože elektronika nedosahuje tak vysoké životnosti jako LED technologie. Nevýhoda je ta, že pokud odejde trafo, tak bodovky nesvítí, ale je pak jasné, kde se stala chyba.

 

525 položek celkem
Nahoru
Další produkty