Zákaznická podpora:733 310 564info@60.cz

Lávové lampy Mathmos

Lávové lampy od Mathmos: ikonické lampy s hypnotickým efektem lávy, která se pomalu pohybuje. Symbol šedesátých let, který nikdy nevyšel z obliby. Lávovky Mathmos jsou vhodné jako krásný dárek k narozeninám, svátku, Valentína nebo na Vánoce.

Historie lávových lamp Mathmos.

Vynálezce lávové lampy je Edward Craven-Walker, zakladatel společnosti Mathmos. První láva lampu s názvem Astro uvedl na trh v roce 1963 a okamžitě si získala velkou a trvalou popularitu a stala se hitem a jedním z charakteristických produktů éry 60s. "Myslím, že bude vždy populární. Je to jako cyklus života. Roste, rozpadá se, padá dolů a pak začíná znovu," řekl. První inspirací byl časovač na vajíčka používajícího dvě kapaliny, který byl objeven v jedné hospodě v anglickém Dorsetu. Craven Walker strávil několik let vývojem této myšlenky a lampy ze začátku vyráběl pomocí lahví na koktejly a pomerančové šťávy. Lávové lampy Mathmos se stále vyrábějí v Dorsetu a mají pořád ten samý recept na výrobu.

Jak správně používat lávovou lampu Mathmos?

Lávová lampa ke svému provozu potřebuje pokojovou teplotu a trvá půl až jednu hodinu než se nahřeje. Nejdřív se začnou tvořit stalagmitové útvary, které se změní do známých bublin. Lampa funguje nejlépe po čtvrtém až pátém použití. Životnost lampy prodloužíte tak, že ji nebudete zapínat více než 6 hodin denně. Také přehřívání zkracuje její životnost. Poznáte ho tak, že v láhvi se vytvoří jediná velká bublina nebo množství malých bublinek. Nikdy nehýbejte s lampou, která svítí nebo je ještě teplá ani s ní netřeste, protož by to způsobilo neopravitelné zkalení. Je normální, že se podstavec velmi zahřeje.

25 položek celkem