Zákaznická podpora:733 310 564info@60.cz

Osvětlení obýváku

Obývací pokoj je pro mnoho z nás centrem domova, kde trávíme většinu času a relaxujeme. Proto je důležité, abychom se zde cítili příjemně a komfortně, a to můžeme dosáhnout výběrem správných světel, která budou mít vhodný způsob svícení, barvu světla, intenzitu i design. Při návrhu osvětlení si obývák rozdělte zónově a pro každou zónu vyberte vhodné osvětlení. Např. osvětlení u sofa pro čtení, centrální lustr, dekorativní osvětlení pomocí bodovek, lampiček nebo LED pásků, případně akcentové osvětlení.

Lustry: nejvýraznější svítidla v místnosti.

Lustry se v obýváku používají obvykle jako hlavní zdroj osvětlení. Jsou nejen praktické, ale také elegantní a přidávají do interiéru styl. Hlavní svítidlo v obýváku doporučujeme vybrat s možností regulace. Stmívatelné světlo je ideální pro vytvoření příjemné atmosféry v místnosti, ať už potřebujete jen slabé pozadí při sledování televize, nebo intenzivnější osvětlení při úklidu. Pro všechna svítidla v obývacím pokoji si připravte 5 žilový kabel, aby bylo možné využít všechny možnosti stmívání.

Bodovky pro akcentové osvětlení obýváku.

Bodovky přidávají dynamiku a jsou vhodné pro akcentové osvětlení obýváku. Je možné je umístit na různá místa v místnosti, aby byly zdůrazněny zajímavé interiéru, jako jsou například obrazy na zdi nebo rostliny. 

Lampy vykouzlí krásnou atmosféru.

Pro lokální a praktické osvětlení jsou vhodné stolní lampičky. Ty můžeme umístit na knihovnu nebo na komodu a mohou být využity jako dekorativní prvek. Je možné použít čtecí lampy vedle pohovky nebo křesla pro čtení knih nebo práci na notebooku. Stojací lampy můžou být použity jako solitér. Pro tento účel jsou vhodné obloukové nebo designové stojací lampy.

247 položek celkem
Nahoru
Další produkty