Zákaznická podpora:733 310 564info@60.cz

Lustry do obýváku

Jak na výběru lustru do obýváku?

Při výběru lustru a závěsného svítidla do obývacího pokoje myslete na celkový koncept osvětlení. V případě závěsného lustru nad konferenčním stolkem se rozhodněte, jestli budete chtít jen lokální osvětlení nebo budete potřebovat osvětlit větší prostor. Nebojte se být odvážní: několik stejných lustrů zavěšených vedle sebe v různé výšce působí moderně a přitom vkusně. Pozor na použití rozměrných svítidel...jsou krásná a působí majestátně, ale je třeba na ně mít dostatek prostoru.

Jakou teplotu světla použít v obývacím pokoji?

Do obývacího pokoje doporučujeme teple bílou barvu světla 3000K, lépe však 2700K. Teplota barvy světla zásadně ovlivňuje to, jak se v místnosti cítíme a ovlivňuje také naše vnitřní hodiny - cyrkadiánní rytmus. Teple bílá barva ladí náš organismus do pohody, uvolnění a relaxace a to je přesně ten pocit, který od obývacího pokoje očekáváme. Studené odstíny bílé jsou vhodné do pracovních prostor a v obývacím pokoji pro večerní svícení se jim doporučujeme vyhnout.

Jaký výkon lustru použít?

Pro plošné osvětlení v obývacím pokoji doporučujeme světelný tok všech svítidel 150-300 lumenů na 1m2. Tento údaj berte jako orientační, protože např. pro bodové osvětlení platí jiná pravidla než při plošném osvětlení, také má velký vliv barva stěn nebo podlahy. Stmívání rozhodně v obývacím pokoji doporučujeme a pomůže Vám zkrotit často vysoký světelný výkon a variabilně regulovat světelný výkon podle aktuální nálady, denní doby nebo činnosti. Pro stmívání je výhodné připravit si 5 žilový kabel a využít moderní způsob stmívání LED lustrů pomocí tlačítka, tzv. touch-dim.

 

2138 položek celkem
Nahoru
Další produkty