Zákaznická podpora:733 310 564info@60.cz

Závěsná svítidla do obýváku

Při výběru závěsného světla do obýváku myslete na celkový koncept osvětlení. V případě zavěšení svítidla nad konferenční stoleček se rozhodněte, jestli budete chtít jen lokální osvětlení nebo budete potřebovat osvětlit větší prostor. Nebojte se být odvážní: několik stejných svítidel zavěšených vedle sebe v různé výšce působí moderně a přitom vkusně. Pozor na použití rozměrných svítidel...jsou krásná a působí majestátně, ale je třeba na ně mít dostatek prostoru.

Jakou barvu světla?

Všechna svítidla v obýváku doporučujeme vybrat s teple bílou barvou 2700K nebo 3000K. Je příjemná a lidský organismus ladí do pohody, odpočinku a relaxu. Nově se prosazují svítidla, která mají funkci dim-to-warm, tzn. se stmíváním se snižuje teplota barvy světla jak to bylo u klasických žárovek. Odpovídá to cirkadiánnímu cyklu: přes den je vhodné mít studenější odstíny bílá a více světla, večer je vhodné snížit jak teplotu bílé, tak intenzitu svícení.

Stmívat nebo nestmívat?

Večer je člověku přirozené a příjemné mít méně světla než přes den, navíc snížením intenzity osvětlení se celý prostor zútulní. Proto v obýváku doporučujeme mít závěsná svítidla stmívatelná. Myslete na to již při přípravě elektroinstalace a připravte si 5 žilový kabel, který umožní využit všechny způsoby stmívání včetně těch nejmodernějších.

 

1934 položek celkem
Nahoru
Další produkty