Zákaznická podpora:733 310 564info@60.cz

LED lustry do obýváku

LED lustry do obýváku: moderní, úsporné řešení centrálního osvětlení obývacího pokoje. Díky LED technologii je možné dosáhnout velmi efektivního zdroje světla, ale je třeba dobře vybrat z různých výkonů, barev světla a dalších parametrů tak, aby LED svítidlo bylo nejen pěkné, ale dobře funkční.

Podle čeho vybírat LED lustr do obýváku?

Základní parametry pro výběr LED lustru již nejsou watty, ale světelný tok v lumenech, teplota barvy světla v kelvinech a index podání barev. Světelný tok v lumenech označuje, jak moc svítidlo svítí a platí, že čím více lumenů, tím víc svítí. Často výkon porovnává s výkonem vláknové žárovky a platí, že LED svítidlo s 800 lumeny bude svítit jako 60W vláknová žárovka, svítidlo s 1500 lumeny jako 100W vláknová žárovka. Do obývacího pokoje je vhodné použít teple bílou barvou světla 2700 nebo 3000K. Tato barva světla na nás působí uklidňujícím a relaxačním dojmem. Index podání barev je hodnota, která říká jak je světlo kvalitní a jak pod ním budeme vnímat barvy. Základní hodnota je 80, pokud chceme mít v obývacím pokoji kvalitní světlo pod kterým se budeme dobře cítit, tak je třeba zvolit svítidlo s CRI 90 a výš.

Je stmívání u LED lustrů důležité?

Stmívání je jednou z nejdůležitějších přidaných hodnot, které nám moderní LED svítidla nabízejí. Naše potřeba světla se v průběhu dne mění a večer je důležité v obývacím pokoji mít méně světla než ve dne, protože se budeme cítit lépe a náš organismus se lépe zrelaxuje. Aby bylo LED svítidlo možné stmívat, tak je nutné, aby bylo označeno jako stmívatelné. Existuje několik druhů stmívání: např. triak, které se stmívá stmívačem nebo touch-dim, které se stmívá tlačítkem. Proto doporučuje si nachystat 5 žilový kabel, abyste mohli využít všechny možnosti moderního stmívání a rozmyslet se již při plánování elektroinstalace.

945 položek celkem
Nahoru
Další produkty