Zákaznická podpora:733 310 564info@60.cz

LED lustry

Ledkové lustry, vybavené nejmodernější technologií LED s nejmenší spotřebou. Kromě nízké spotřeby se také totálně změnil vzhled LED lustrů, protože se nemusí používat klasické žárovky, ale miniaturní LED moduly, které jsou zabudovány do konstrukce svítidla.

Jak vybrat správný LED lustr?

V dnešní době může být na první pohled stejný LED lustr vhodný pro osvětlení ložnice, ale absolutně nevhodný do kanceláře. Aby jste se vyhnuli velkému přehmatu při nákupu, tak je dobré mít alespoň základní představu o veličinách jako je barva světla, světelný tok nebo index podání barev. Teple bílá barva světla 2700K je vhodná obytného interiéru, neutrální bílá barva 4000K do pracovního. Čím vyšší světelný tok v lumenech tím více bude svítidlo svítit s tím, že lustr, kde bude uvedeno 800 lumenů bude svítit jako klasická 60W žárovka, lustr s uvedeným světleným tokem 1500 lumenů bude svítit jako klasická 100W žárovka. Čím vyšší index podání barev, tím lépe uvidíme barvy - nejnižší je hodnota 80, slušná hodnota je 90 a více a nejlépe nám zobrazuje barvy Slunce a to má hodnotu 100.

Jaké jsou možnosti stmívání LED lustrů?

Stmívat je možné pomocí stmívače, tzn. triak, pomocí tlačítka tzn, touch-dim, pomocí normálního vypínače tzn. krokové stmívání nebo pomocí rozhraní DALI. Nejlepší stmívání je tzn. touch-dim, tlačítkem. Neřeší se kompatibilita stmívače, ale je třeba mít připravený 5 žilový kabel. Stmívání triak, stmívačem,  je dobré, když nemáte udělanou přípravu, ale je potřeba mít kompatibilní stmívač. Krokové stmívání vypínačem je sice jednoduchý způsob jak snížit intenzitu světla, ale má jen přednastavené 3 úrovně.

1225 položek celkem
Nahoru
Další produkty