Zákaznická podpora:733 310 564info@60.cz

Závěsná svítidla nad jídelní stůl

Výběr závěsného svítidla nad jídelní stůl by se měl odrážet od velikosti jídelního stolu nad kterým bude svítidlo zavěšeno a který bude osvětlovat. Nad velké jídelní stoly je možné umístit více svítidel vedle sebe nebo použít jedno dlouhé lineární svítidlo. Design svítidla nad jídelním stolem by měl zapadat do celkové koncepce osvětlení v místnosti a navzájem se doplňovat. 

Jak vysoko zavěsit svítidlo nad jídelní stůl?

Svítidlo by mělo být 70-80cm nad stolem s tím, že svítidla s průsvitným stínítkem nebo oblíbené designové žárovky mají být zavěšeny tak, aby neoslňovali. Oblíbená jsou také stahovací svítidla, která je možné jednoduše stáhnout nebo vytáhnout.

Jakou žárovku použít do svítidla nad jídelním stolem?

Výkon žárovky je nutné přizpůsobit velikosti stolu. Do svítidla nad stolem pro 4 osoby doporučujeme alespoň LED žárovku 11-13W (ekv. 100W), tzn. 1500lm. Svítidlo doporučujeme mít stmívatelné, aby bylo možné přizpůsobit světelný výkon jak rodinnému obědu tak večerní spirituální seanci. Na stmívání myslete již při plánování elektroinstalace a připravte si 5 žilový kabel, který je možné využít pro všechny způsoby stmívání.

1662 položek celkem
Nahoru
Další produkty